Seo - pozycjonowanie stron

Efekty pozycjonowania strony - ile trzeba czekać ?

Na efekty pozycjonowania strony czeka się w zależności od tego jak dużo konkurencja jest na pozycjonowane frazy i jakiej firmie to zlecimy.

Proste frazy i słowa z niską konkurencją

Tutaj pierwsze efekty będą widoczne już po paru tygodniach a zadowalające po 3-4 miesiącach (tutaj nasz serwis powinien znaleźć się na pierwszej stronie wyników). Po pół roku strona powinna zajmować czołowe pozycje.

Średnie frazy i słowa z silniejszą konkurencją

Tutaj przyjdzie nam poczekać trochę dłużej – po 2-3 miesiącach pozycjonowany serwis powinien znaleźć się w pierwszych 2-3 stronach wyników po około pół roku strona może znaleźć się na pierwszej stronie a po 9-12 miesiącach pozycje będą zadowalające.

Trudne i bardzo trudne frazy z silną konkurencją

Pierwsze efekty to pół roku pozycjonowania, jednak aby strona osiągnęła pierwszą dziesiątkę niekiedy trwać to może do roku. Powyżej tego okresu powinna osiągnąć zadowalające wyniki.

Naturalnie są to dane orientacyjne – konkurencja jest różna i różne są metody działania firm pozycjonerskich. Wszystko zależy także od budżetu, naszej strony oraz umiejętności osoby która zajmuje się pozycjonowaniem.

Są także sposoby na szybsze zdobycie wysokich pozycji jednak nie zawsze dają nam one gwarancję długiego utrzymania się w Topie – strona może także łatwo wpaść w filtr (mowa tutaj na przykład o osiągnięciu top 3 trudnej frazy w przeciągu miesiąca – co może spowodować że strona długo nie zagości w czołówce i spadnie potem gdzieś w otchłań).

Najlepiej ustalić to na samym początku współpracy ile orientacyjnie zajmie wypozycjonowanie strony.